جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : یکی از مسائلی که افراد از گذشته های دور تا به امروز به آن اهمیت بسیاری می دهند امر زیبایی می باشد که بر اعتماد به نفس افراد و کیفیت روابط اجتماعی آن ها تاثیر بسزایی دارد.

هرچه اجزای صورت افراد با یکدیگر سازگارتر بوده و تناسب بیشتری داشته باشند فرد زیباتر به نظر آمده و چهره او گیراتر خواهد بود.

بینی به دلیل برجسته بودن و محل استقرار آن که دقیقاً در مرکز صورت می باشد تاثیر فراوانی بر زیبایی چهره و اجزای آن دارد، به طوریکه وجود نقص در بینی می تواند بر حالت چشم ها و گونه ها نیز تاثیرگذار باشد.

در گذشته که علم پزشکی در ابتدای راه خود بود نمی شد کاری برای از بین بردن و رفع نقوص بینی کرد ولی امروزه با انجام جراحی بینی می توان مشکلات موجود در این عضو را برطرف کرده و به زیباتر شدن افراد و به تبع آن به افزایش اعتماد به نفس آن ها کمک کرد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

جراحی بینی استخوانی چیست؟

ساختار بینی متشکل است از استخوان ها و غضروف ها، پوست و بافت های چربی.

استحکام غضروف ها در بینی های استخوانی بالا بوده، میزان بافت های چربی موجود در زیر پوست بینی خیلی کم و پوست بینی نازک می باشد.

تمامی این عوامل در کنار هم موجب می شود که نتیجه جراحی بینی استخوانی بسیار رضایت بخش تر از جراحی بینی گوشتی باشد.

این موضوع به این علت است که استحکام بالای غضروف ها و استخوان ها، دست جراح بینی را برای ایجاد تغییر و صیقل دادن استخوان ها باز گذاشته و استخوان ها تاب و توان این تغییرات و اقدامات را خواهند داشت، از طرفی به علت کم بودن میزان بافت های چربی و همچنین نازک بودن پوست، تغییرات شکل گرفته در استخوان های بینی به خوبی قابل مشاهده خواهند بود.

 

جراحی بینی استخوانی

 

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی را می توان به سه فرم زیر جراحی کرد:

  • بینی طبیعی: در این فرم از بینی اصلاحات به گونه ای انجام می شود که بینی حالت طبیعی خود را حفظ نماید، به همین منظور از ایجاد قوس و سربالا کردن نوک بینی خودداری می شود.

زاویه ای که لب بالا بعد از جراحی بینی طبیعی با نوک بینی می سازد حدود 90 تا 95 درجه می باشد.

  • بینی فانتزی: جراح برای فرم دادن بینی به حالت فانتزی، قوس زیادی بر روی پل آن ایجاد کرده، نوک آن را سر بالا نموده و سایز آن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

البته باید گفت که دکتر مسعود تهرانی حتی در صورت اصرار زیاد بیمار به کوچک کردن بینی، این کار را برای او انجام نمی دهد زیرا کاهش سایز بینی به مقدار زیاد امکان ایجاد مشکلات تنفسی را برای بیمار به دنبال خواهد داشت.

  • بینی نیمه فانتزی: ترکیبی از ویژگی های بینی فانتزی و طبیعی بوده و چیزی حد وسط این دو فرم است.

 

جراحی بینی استخوانی

 

انتخاب فرم بینی

در ابتدا باید بگوییم که افرادی با بینی های گوشتی چاره ای جز جراحی بینی طبیعی ندارند ولی افرادی که بینی شان استخوانی است می توانند با توجه به مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم یکی از سه فرم طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی را انتخاب کنند:

سلیقه بیمار

احتمالاً بارها شنیده اید که زیبایی نسبی است، معنی این جمله این است که سلیقه افراد با یکدیگر متفاوت بوده و تعریف آن ها از زیبایی با هم فرق دارد.

به همین دلیل هر فرد باید انتظارات و سلایق خود را در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی استخوانی با پزشک خود در میان بگذارد تا جراح با خواسته های او آشنا شود.

جنسیت

زیبایی یک مرد به جذبه صورت اوست، به همین دلیل آقایان باید تا حد ممکن از انجام جراحی بینی فانتزی که موجب کاهش جذابیت آن ها می شود اجتناب نموده و جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

در طرف دیگر خانم ها به دلیل ظریف بودن چهره شان می توانند هر دو فرم طبیعی و فانتزی را انتخاب کنند.

ویژگی های صورت افراد

صورت هر فرد با دیگری متفاوت بوده و ویژگی های منحصر به فردی دارد، اشخاص باید فرمی را انتخاب کنند که بیشترین تناسب را با دیگر اجزای صورت آن ها دارد به این ترتیب زیبایی شان دو چندان خواهد شد.

به همین دلیل افرادی که صورت شان زمخت بوده و اجزای صورت شان بزرگ است بهتر است فرم طبیعی را انتخاب کنند.

همچنین بهترین فرم بینی برای افرادی با فاصله لب و بینی زیاد، فرم طبیعی است. زیرا نوک آن سربالا نبوده و موجب بیشتر شدن این فاصله نخواهد شد.

به هر حال بهتر است افراد انتظارات خود را به طور واضح و شفاف با جراح بینی خود مطرح کرده و تعیین فرم بینی را به ایشان بسپارند.

جراحان بینی خوب به دلیل اشراف کامل بر اصول ریاضی شناسی و زیبایی و با انجام عکسبرداری و بررسی دقیق نسبت تناسب اجزا، مناسب ترین فرم را برای افراد انتخاب خواهند کرد.

 

پاسخ

18 − ده =

Call Now Buttonتماس با دکتر